Keli skalbimo patarimai, kurie padės jums lengviau susitvarkyti su skalbimu

Keli skalbimo patarimai, kurie padės jums lengviau susitvarkyti su skalbimu

 

  1. Išvalykite riebalų dėmes naudojant kukurūzų krakmolą. Yra keletas šio metodo variantų, tarp jų galite naudoti net ir kreidą. Pabarstykite krakmolo tiesiai ant riebalų dėmės, ten jį palikite keletai minučių ir uždėję ploną medžiagos skiautę palyginkite, nustatę lygintuvą ant aukštos temperatūros. Krakmolas sugers visus riebalus iš jūsų audinio.
  2. Išmokite teisingai kombinuoti skalbinius prieš juos dedant į skalbyklę. Drabužius ir audinius, kurie šeriasi (pavyzdžiui, rankšluosčiai, pūkuoti megztiniai, t.t.) skalbkite atskirai nuo tokių drabužių kaip velvetinės ar tamsios kelnės.
  3. Įpilkite lašelį acto. Jis naikina nemalonius kvapus ir padeda audiniams išlaikyti spalvas. Ir ne, jūsų išskalbti rūbai tikrai neatsiduos actu. Tiesiog įpilkite kaušelį acto tiesiai ant minkštiklio. Dar vienas puikus patarimas: jeigu drabužis po skalbimo vis dar turi dėmių, nedėkite jo į džiovyklę karštis tiesiog padės dėmėms dar labiau įsigerti į audinį.
  4. Citrinos sulčių ir valgomosios sodos triukas. Jeigu norite pašalinti geltonas prakaito dėmes iš marškinių, sumaišykite šiuos du ingridientus, gauta mase ištepkite dėmes ir palaikykite apie valandą. Tuomet kaip įprastai skalbkite marškinius skalbyklėje. Šiame klipe yra naudojamas valgomosios sodos ir vandenilio peroksido mišinys: 
  5. Palaikykite gaivų kvapą naudodami natūralius produktus. Vietoje to, kad naudotumėte minkštiklį, sumaišykite keletą lašų savo mėgstamiausio eterinio aliejaus (pavyzdžiui bergamočių) su vandeniu ir supilkite visa tai į buteliuką su purkštuku. Prieš skalbdami drabužius skalbyklėje, lengvai juos supurkškite.
  6. Švelnesnius audinius skalaukite kiaurasamtyje. Kuomet rankomis skalbiate tokius drabužius kaip kašmyro megztinį arba šilkinę palaidinę, yra didelė rizika sugadinti juos skalaujant. Dažniausiai daroma klaida yra juos skalauti po tekančio vandens srove. Vanduo yra sunkus, todėl pakėlus drabužį, jis gali išsitampyti ir prarasti savo formą. Skalaujant kiaurasamtyje, didžioji dalis vandens tiesiog nubėgs, tad po kelių minučių galėsite saugiai išimti skalbinius ir juos padžiauti.
  7. Ledukų triukas. Jeigu jums pasisekė ir turite skalbinių džiovyklę, panaudokite ją keliems ir ne su skalbimu susijusiems tikslams. Jeigu turite susiraukšlėjusių arba vieną kartą dėvėtų rūbų, kuriuos norite atšviežinti, įmeskite juos į džiovyklę kartu su džiovyklės servetėle ir ledo kubeliu ir užstatykite 10 minučių. Drabužiai bus lygūs ir gaiviai kvepės.
  8. Išdžiovinkite rūbus dar greičiau. Jeigu ištraukus skalbinius iš džiovyklės jie vis dar atrodo drėgni, po skalbimo stenkitės juos iškratyti, taip palikdami mažiau drėgmės prieš juos dedant į džiovyklę. Papildomai į džiovyklę kartu su šlapiais drabužiais galite įdėti sausą rankšluostį jis sugers drėgmę iš kitų drabužių.skalbimo patarimai
  9. Reguliariai valykite skalbyklę. Norėdami turėti švarią skalbyklę, skalbiant įpilkite pusę stiklinės borakso miltelių. Jie taip pat padeda išskalbti sunkiai pašalinamas dėmes paliktas kavos, žolės ar markerio. Pamirkykite dėmėtus rūbus šiltame vandenyje kartu su puse stiklinės borakso miltelių. Juos ten palikite apie pusei valandos ir tuomet skalbkite skalbyklėje. Ši mikstūra yra saugi skalbiant net ir labai delikačius audinius. Čia rasite daugiau informacijos kaip galite išvalyti skalbimo mašiną: https://www.popsugar.co.uk/smart-living/How-Clean-Your-Front-Loading-Washing-Machine
Keli skalbimo patarimai, kurie padės jums lengviau susitvarkyti su skalbimu
5 (100%) 1 vote