Kaip susitvarkyti namus prieš įsikraustant?

Kaip susitvarkyti namus prieš įsikraustant?

Giluminio valymo patarimai

Turbūt visiems besikraustantiems į naują būstą pirmasis žingsnis yra tvarkymasis. Net jeigu kraustotės į kitą šalį ir daiktų turite mažai, prieš atkeliaujant likusiems, norėsite kruopščiai iškuopti savo būsimus namus.

 

Virtuvė

Tai yra puiki vieta pradėti. Ne tik todėl, kad ten slypi lipniausi ir šlykščiausi paviršiai bei dėmės, bet ir todėl, kad norėsite atsikratyti visų buvusio nuomininko/savininko maisto gaminimo kvapų. Juk šioje vietoje jūs ir jūsų šeima praleisite daug laiko. Tad, kad jūsų šeima kuo greičiau pasijustų kaip namuose, skirkite laiko giluminiam virtuvės paviršių valymui.

 

Išvalykite šaldytuvą

Jeigu jums labai pasisekė, jis jau išvalytas. Nepaisant to, visuomet gera mintis jį išvalyti dar kartą, išimant visus stalčius ir praplaunant juos po tekančiu vandeniu. Išplaukite vidines sieneles. Išimkite visas įmanomas dalis ir kiekvieną atskirai išplaukite kriauklėje arba vonioje. Naudokite švelnią šluostę, nes stipresnis šveitimas gali subraižyti šaldytuvo paviršius. Prieš valydami šaldiklį, išjunkite šaldytuvą iš rozetės ir palaukite, kol viskas atsileis.

 

Šaldytuvą patraukite nuo sienos ir nuvalykite ten esančius nešvarumus. Nuvalykite jo viršų ir šonus. Dulkės ir nešvarumai dažnai kaupiasi ant rankenų ir sandarinimo gumų.

 

Nuvalykite kaitlentę ir išplaukite orkaitę

Čia rekomenduojame panaudoti stipriausius turimus valiklius, tokius kaip prietaisų valymui skirta pasta ar vaškas. Taip pat, tiesiog galite panaudoti valgomąją sodą ir vandenį, valymui pasitelkdami kempinę ar šluostę. Išimkite visas groteles ir skardas, jeigu reikia, pamerkite jas į karštą muiliną vandenį prieš jas nušveisdami.

 

Nurinkite bet kokius įmanomus metalinius kailentės elementus. Jeigu naudojate šepetį, įsitikinkite, kad jis nesubraižys jūsų valomų paviršių.

 

Tada įvertinkite orkaitės būklę ir, jeigu reikia, išplaukite ją naudodami specialų orkaičių valiklį. Kad sulauktumėte geriausių rezultatų, daugelį šių valiklių reikia palikti apie dvidešimčiai minučių. Šį laiką išnaudokite valydami likusias kaitlentės dalis.

 

Nepamirškite išplauti orkaitės „lubų“. Jeigu įprastiniai valikliai neduoda rezultatų, panaudokite valiklį nuo riebalų. Apačioje patieskite kepimo popieriaus lapą, kuris sugers visus nukritusius valiklio lašus. Nuvalę kaitlentės viršų ir orkaitės priekį, atstumkite ją nuo sienos ir išvalykite kitą jos pusę. Jeigu įmanoma, nuvalykite ir šonus, baigdami ties temperatūros jungikliais.

 

Virtuvinės spintelės ir paviršiai

Valydami spintelių vidų, naudokite švelnų valiklį, ypatingai jeigu šie paviršiai yra dažyti. Jeigu jie neužtiesti, pagalvokite ar nenorėtumėte jų kaip nors paruošti prieš dėdami ant jų savo indus. Nuvalykite spintelių viršų ir dureles. Jeigu jos medinės, naudokite medžio valiklį arba švelnų muilą. Valydami riebalų dėmes, naudokite valgomąją sodą ir vandenį. Padarykite iš jų tirštą pastą ir ja patepkite dėmę. Palikite keletui minučių. Nepamirškite nuvalyti rankenų ir stalčių vidaus.

 

Virtuviniai paviršiai reikalauja kiek mažiau pastangų, tiesiog nepamirškite išvalyti tarpų, kur renkasi didžioji dalis trupinių ir nešvarumų. Sieną tarp spintelių ir paviršių išvalykite naudodami švelnų valiklį ar valgomąją sodą su vandeniu.

 

Iššveiskite kriauklę

Išpurkškite kriauklę bechloriu balikliu, praskiestu vandeniu. Palikite keletui minučių ir kruopščiai išskalaukite. Vonios ir kriauklės kamščius pamerkite į tą patį vandeniu praskiestą baliklį ir palikite keletui minučių. Išskalaukite. Nemalonius kvapus pašalinsite kriauklės vamzdžiu nuleisdami valgomosios sodos mišinį su vandeniu. Soda yra vienas geriausių natūralių priemonių šalinti nepageidaujamiems kvapams:

 

 

Nuvalykite sienas

Nebent buvę jūsų būsto gyventojai neseniai buvo jas perdažę, sienų valyti nebūtina. Jeigu prieš tai būste gyveno vaikų, ieškokite pirštų antspaudų apatinėje sienų dalyje ir aplink kampus ir šviesos jungiklius.

 

Pašalinkite dėmes naudodami lazdelės formos valiklį. Dar vienas puikus būdas pašalinti lipnias dėmes yra jas patrinti kempine pamirkyta audinių minkštiklyje. Šį metodą galite taikyti net ir tapetų šalinimui.

 

Išplaukite grindis

Jeigu jūsų naujajame būste yra kiliminės dangos, prieš įsikraustant rekomenduojame pasamdyti profesionalų valytoją, kuris viską išvalys garais. Jeigu to padaryti neturite galimybės, užteks kruopščiai ją išsiurbti. Nepamirškite paklausti buvusių gyventojų ar jie turėjo naminių gyvūnėlių. Jeigu atsakymas teigiamas, apsisaugokite nuo blusų, ypatingai jeigu patys turite naminių gyvūnėlių.

 

Plaudami medines grindis arba laminatą, kruopščiai išplaukite vietas esančias po radiatoriais ir įvairiais prietaisais. Naudokite įprastą švelnų arba medžio valiklį.

 

Neskaitant paminėtųjų prietaisų ir paviršių, galite dezinfekuoti ir išplauti savo skalbyklę. Čia rasite daugiau naudingų patarimų kaip tai padaryti:

https://dengarden.com/cleaning/How-To-Clean-Washing-Machine

Apibendrinimas
Kaip susitvarkyti namus prieš įsikraustant?
Pavadinimas
Kaip susitvarkyti namus prieš įsikraustant?
Aprašymas
Turbūt visiems besikraustantiems į naują būstą pirmasis žingsnis yra tvarkymasis. Net jeigu kraustotės į kitą šalį ir daiktų turite mažai, prieš atkeliaujant..
Autorius
Leidėjas
Švaros Gidas
Leidėjo logo
Kaip susitvarkyti namus prieš įsikraustant?
5 (100%) 5 votes